HOME by Knauf Insulation Přejít na hlavní menuPřejít na vyhledávání

Kroky k úspešnému zatepleniu

Krok 4

Na koho sa obrátiť?

Potrebujete poradiť so zateplením vášho domu? Stačí vyplniť náš online formulár a náš špecialista na zateplenie sa vám ozve.
Získate od nás nezáväznú konzultáciu a cenovú ponuku.

Ako dlho trvá proces vrátane realizácie?

Ako dlho trvá proces vrátane realizácie?

Každá realizácia je špecifická. Či už ide o novostavbu alebo rekonštrukciu, ich zateplenie ovplyvňuje množstvo faktorov. Celý projekt zateplenia fasády zvyčajne trvá 2 až 6 mesiacov. Klient strávi dva až štyri týždne zhromažďovaním informácií, aby sa správne rozhodol (čo a prečo zatepliť, akú izoláciu a hrúbku použiť, porovnanie cenových ponúk zateplenia atď.) Dodávka materiálu sa pohybuje od 1 do 4 týždňov. Veľkou výzvou je potom výber realizačnej firmy. Niekedy je potrebné čakať aj niekoľko mesiacov. Samotné zateplenie trvá 2 až 6 týždňov v závislosti od veľkosti zatepľovanej plochy a počtu pracovníkov stavebnej firmy.

Koľko to bude stáť?

Koľko to bude stáť?

Radi vám vypracujeme presnú cenovú ponuku "na mieru" podľa zadaných parametrov. Každá stavba je špecifická a vyžaduje si presné nacenenie. Cenovú ponuku môžete zaslať prostredníctvom našich formulárov pre strechu alebo fasádu.

Kto vám dodá izolačný materiál?

Kto vám dodá izolačný materiál?

Je bežnou praxou, že investor nakupuje izolačný materiál v miestnych stavebninách alebo prostredníctvom stavebnej firmy. Spoločnosť Knauf Insulation je výrobcom izolačných materiálov a v rámci projektu HomeByKnauf komunikuje priamo s majiteľmi domov a ponúka im poradenstvo na mieru, riešenia zateplenia ich domu až po dodávku materiálu priamo od výrobcu na stavbu. Zateplenie vášho domu zariadime od začiatku až po dodanie materiálu na stavbu.

Ako si mám vybrať stavebnú firmu?

  1. Nevyberajte si podľa najnižšej ceny, ale hlavne podľa referencií spoločnosti. Spoľahlivá firma má cenovú hranicu, pod ktorú, v záujme zachovania kvality, nepôjde. Kvalitná práca môže byť dodaná len s kvalitnými materiálmi, skúsenými a vyškolenými ľuďmi a kvalitným náradím.
  2. Skontrolujte si referencie. Prvým kritériom by mali byť referencie budúceho dodávateľa za posledné dva roky. Najlepšie je presvedčiť sa na vlastné oči, pri podobnom stavebnom projekte, akí ľudia a zdroje budú použité na realizáciu vašej stavby.
  3. Uzatvorte zmluvu o dielo, kde je všetko podrobne opísané. Zmluva alebo návrh zmluvy by mali byť predložené zhotoviteľom a v ideálnom prípade preštudované právnikom.
  4. Neplaťte bez dokladu. Vyhnite sa zatepľovaniu "bez papiera". Ak nemáte doklad o zaplatení od stavbárov, nemáte možnosť domáhať sa nápravy alebo odškodnenia súdnou cestou.